خواص آناناس و آب آناناس

خواص آناناس از پوست و زن باردار و هضم غذا تا کاهش احتمال سرطان و سکته مغزی

آناناس به مراحل هضم غذا کمک کرده و آنزیم بروملین موجود در آن، موجب دفع کرم‌های انگلی روده می‌شود.
خواص آناناس برای پوست و برای زن باردار چیست؟

دنیای پزشکی – خواص آناناس از پوست و زن باردار و هضم غذا تا کاهش احتمال سرطان و سکته مغزی, خواص آناناس برای پوست, آناناس و خاصیت آب آناناس خواص آناناس برای کاهش احتمال سرطان, خواص آناناس برای کاهش احتمال سکته مغزی, خواص آناناس برای هضم غذا, خواص آناناس در دوران بارداری, خواص آناناس برای زن بارداردکتر رجا نادری، متخصص گوارش و تغذیه در گفتگو با خبرنگار بهداشت و درمان باشگاه خبرنگاران گفت: میوه‌ آناناس حاوی مقادیر فراوانی از ویتامین‌های B12، A و C است که به عنوان آنتی‌‌اکسیدانی قوی عمل کرده و نیز دارای مواد معدنی چون منیزیم، آهن، دکستروز، ساکروز و آنزیم بروسلین است.
وی افزود: همچنین این میوه مفید، به مراحل هضم غذا کمک کرده و آنزیم بروملین موجود در آن، موجب دفع کرم‌های انگلی روده می‌شود.
این متخصص گوارش با اشاره به اینکه آناناس برابر با یک داروی ضدالتهاب است خاطرنشان کرد: همچنین این میوه، ورم را کاهش و مانع از تجمع پلاکت‌های خونی و از پیشرفت سلول‌های سرطانی پیشگیری می‌کند.
دنیای پزشکی – نادری یادآور شد: همچنین، آنزیم بروملین آناناس، فشار خون و کلسترول را کم و احتمال بروز سکته مغزی را کاهش می‌دهد.
وی تصریح کرد: این میوه مفید به هضم کربوهیدارت ها ،پروتئین‌ها و چربی‌ها کمک و با تقویت سیستم دفاعی بدن از رشد سلول‌های سرطانی پیشگیری می‌کند
منبع: دنیای پزشکی و طب سنتی http://medicalworld.zahtab.com
================

آناناس یک میوه گرمسیری است که به راحتی می توان از فروشگاه ها خریداری کرد. آناناس به طور طبیعی شیرین است، نیازی به اضافه کردن شکر نیست میتوان از آناناس سالاد درست کرد یا آن را به تنهایی خورد.میتوانید آناناس را در ماست بریزید ویتامینها و مواد معدنی هم در ماست و آناناس واقعا سالم و خوشمزه است. آب آناناس زمانی مفید است که بطور طبیعی آب آن گرفته شده باشد نه اینکه بسته بندی شود .در اینجا برخی از مزایای آب آناناس را میخوانیم.

۱-خواص ضد التهابی دارد

آب آناناس دارای بروملین است ، که به عنوان یک آنزیم ضد التهابی است . بعنوان یک داروی ضد التهابی است . شاید بهترین مزیتش این است که عوارض جانبی نامطلوب که داروهای ضد التهاب دارد آب آناناس عوارض ندارد
۲ . کبودی و درد آرتروز را تسکین می دهد

آب آناناس نیز به بهبود سریع زخم و کبودی کمک می کند . اگر می خواهید نتایج سریع بگیرید، می توانید مستقیما آب آن را برروی کبودی بمالید این اثرش بیشتر خواهد بود .آب آناناس نیز گزینه خوبی برای درمان آرتروز است. به کاهش درد مفاصل کمک می کند .
۳ . برای گوارش خوب است

هنگامی که آب آناناس میخورید ، اگر کمی زرد جوبه به آن بزنید کمک زیادی به هضم غذا میکند. ، پروتئین بیش از حد در بدن شما می تواند سریع در بدن جذب شود

4-آنتی اکسیدان طبیعی دارد

آب آناناس نیز به عنوان یک آنتی اکسیدان موثراست. چون آب آناناس رنگ نارنجی مایل به زرد دارد. ویتامین C زیادی دارد که به تقویت سیستم ایمنی بدن کمک میکند و از خانواده مرکباتاست در رفع آنفولانزا موثر است
۵ . تقویت کننده و انرژی زا است

آب آناناس از نظر انرژی مثل موزاست . نوشیدنی ورزشی بسیار خوبی است .
۶ . به سلامت کلیه کمک میکند

آب آناناس نیز دارای مقدار زیادی پتاسیم است که حفظ تعادل الکترولیتی کمک می کند . دردهای عضلانی را درمان میکند

منبع- اختصاصی http://www.hidoctor.ir

2 دیدگاه دربارهٔ «خواص آناناس و آب آناناس»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.